Staff List

Ian Allison

5th Grade Teacher

Brienna Bailey

4th Grade Teacher

Stacey Barrington

Library Secretary

Riana Bauer

Kindergarten Teacher

Susan Bertelson

Librarian

Jolene Bland

Autism Paraeducator

Rachel Boatright

4th Grade Teacher

Jake Boneck

Autism Self-Contained Teacher

Kim Brawdy

LAP Paraeducator

Julie Brisbois

First Grade Teacher

Deb Brown

LAP Paraeducator

Christine Canter

2nd Grade Teacher

Tom Colgan

Second Grade Teacher

Jeff Crisp

5th Grade Teacher

Diana Cuello

1st Grade Teacher

Tricia Davis

Cashier

Lori Davis

Kindergarten Teacher

Sandy Elias

Custodian

Katie Ewen

Second Grade Teacher

Jayme Fairchild

Reading Paraeducator

Cami Fitzgerald

LAP Paraeducator

Brittney Fogus

5th Grade Teacher

Hillary Fouts

Kindergarten Para

Lauren Garrett

1st Grade Teacher

JaVonna Geddes

Autism Inclusion Teacher

Ana Gutierrez

Lead Cook

Tricia Hamamura

Kindergarten Teacher

Kimberly Hancock

Kindergarten Teacher

Jackie Hendren

4th Grade Teacher

Joseph Jones

Assistant Principal

Angie Lawson

Autism Paraeducator

Megan Lee

Lead Secretary

(509) 222-5190

Neili Marozzo

Second Grade Teacher

Evan McNeill

3rd Grade Teacher

Trish Mears

Resource Room Paraeducator

Kailey Mears

Kindergarten Para

Karen Miller

LAP Teacher

Michelle Minton-Valley

First Grade Teacher

Kimberly Moheeb

Resource Room Teacher

Kelly Nevills

Technology Teacher

Nancy Otte

Autism Paraeducator

Kimberly Owen

Attendance Secretary

Kathy Perez

Nurse

Amy Porter

ELL Pararducator

Matt Rehmke

Music Teacher

Carolyn Rieck

Third Grade Teacher

Sheila Rodriguez

Third Grade Teacher

Vickie Shellito

LAP Paraeducator

June Shelp-Jew

Counselor

Dr. Bob Smart

Principal

(509) 222-5904

Jim St. Hillaire

ELL Teacher

Katie Suitonu

Autism Paraeducator

Amy Surina

Third Grade Teacher

Candee Tinnin

Kindergarten Paraeducator

Paul Trout

Lead Custodian

Karin Wallace

Reading Specialist

Kylie Weber

1st Grade Teacher

Lori Woods

P.E. Teacher

Karina Zambrano-Bravo

Cook